قیمت سرخ کن ( بدون روغنی و معمولی )

در ادامه می توانید قیمت سرخ کن برقی را مشاهده بفرمایید .

اما قبل از آن چند دقیقه‌ی کوتاه با ما همراه باشید تا توضیحاتی در این مورد خدمت شما ارایه کنیم .

تفاوت سرخ کن بدون روغن و معمولی چیست ؟ احتما شما نیز سوال های زیادی از این دست در ذهن دارید ، چون پاسخ به این پرسش ها از حوصله ی این مطلب خارج است ، در راهنمایی جامع به بررسی کامل سرخ کن ها پرداخته ایم . پس اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات کامل قبل از خرید هستید ، برای مطالعه‌ی این راهنما به مقاله‌ی سرخ کن بدون روغن مراجعه فرمایید .

با این وجود در اینجا به توضیح مختصری می پردازیم :

برای انتخاب یک سرخ کن خوب در ابتدا با توجه به نیاز خود یکی از روش های سرخ کردن را انتخاب نمایید .

  1. سرخ کن معمولی
  2. مینی سرخ کن
  3. سرخکن بدون روغن
  4. ( اون توستر )

1 : سرخکن معمولی : بهترین و مطلبوب ترین طمع را تولید می کند . قیمت سرخ کن برقی معمولی نسبت به قیمت سرخ کن بدون روغن پایین تر است . ولی در عوض از روغن بسیار زیادی استفاده می کند . امروزه با توجه بیش از پیش به سلامتی استفاده از این سرخکن ها به رو کاهش است .

این دستگاه ها در بین رستوران ها و فست فود ها همچنان استفاده میشود .

2 : مینی سرخکن : نسخه‌ی کوچک تر سرخکن معمولی است . در این دستگاه ها به علت وجود محفظه‌ی کوچک تر ، تعداد دفعاتی که باید عمل سرخ کردن انجام شود بیشتر از دستگاه های معمولی است . ولی همین امر باعث می شود تا روغن باقی مانده بعد از پایان کار کاهش یابد . همچنین برای خانواده های کم جمعیت امروز مناسب تر است .

این نوع دستگاه ها از محبوبیت بیشتر نزد مصرف کنندگان خانگی برخوردار هستند .

3 : سرخکن بدون روغن : این دستگاه ها با استفاده از ذرات معلق روغن که بر اثر فشار بالای هوای داغ پدید می آیند ، اقدام به سرخ کردن مواد غذایی می نمایند . از قیمت بالایی نسبت به سایرین برخوردار هستند ولی در عین حال به دلیل مزایایی که برای سلامتی دارند ، استفاده از آنها روز به روز در حال افزایش است .

در مقاله سرخ کن بدون روغن به طور کامل به تشریح نحوه ی کار این دستگاه ها پرداخته ایم .

بیشترین فروش این محصول متعلق به برند های زیر است :

4 : آون توستر ( و ماکروفر ) : جالب است بدانید با استفاده از آون توستر نیز می توان مواد غذایی تنوری که مشابه سرخ کردنی است ، درست کرد . توضیحات تکمیلی در مقاله سرخ کن یک قاشق روغن بیان شده است .

تفاوت سرخ کن بدون روغن و معمولی چیست ؟

تفاوت مدل های بدون روغن با نمونه های قدیمی آن در تکنولوژی تولید حرارت آن است . شما در انواع معمولی ، مقدار زیادی روغن ریخته و روغن را داغ می کنید ولی در انواع جدید فقط یک قاشق روغن استفاده می شود . این روغن توسط فشار هوای خیلی داغ مانند یک لایه بر روی سطح ماده غذایی کشیده می شود و  در حقیقت عمل سرخ کردن را به بهترین نحو انجام می دهد با فشار بالا ، بدون استفاده از روغن زیاد انجام می دهد .

علاوه مورد گفته شده سرخکن های بدون روغن معمولا دارای قطع کن خودکار هستند و دیگر نیازی به سر پا ایستادن خانم خانه برای سرخ کردن سیب زمینی و سایر مواد غذایی نیست .

نکته ی اخر اینکه در این دستگاه ها ، علاوه بر سیب زمینی می توانید مرغ ، بادمجان و سایر مواد را نیز تهیه کنید .

اگر هنوز تجربه ی خرید اینترنتی از خانه بازار را ندارید ، توجه بفرمایید که کلیه محصولات اصل بوده و همراه با ضمانت اصالت کالا ارائه می گردد .

اگر سوال بیشتر در این زمینه دارید می توانید از طریق ارسال پیام در پیام رسان مطرح فرمایید .

همچنین پیشنهاد می‌کنیم در صفحه ی اینستاگرام همراه ما باشید .

خرید اینترنتی موفقی را برای شما آرزومندیم .