در ادامه می توانید قیمت رادیاتور برقی و قیمت شوفاژ برقی را مشاهده نمایید .

اما قبل از آن چند دقیقه‌ی کوتاه با ما همراه باشید تا توضیحاتی در مورد بهترین مارک شوفاژ برقی خدمت شما ارایه کنیم .

رادیاتور برقی ( شوفاژ برقی )

احتمالا برای شما سوال است که بهترین مارک شوفاژ برقی چیست ؟ مزایا و معایب رادیاتور برقی فن دار کدام است ؟ میزان مصرف برق رادیاتور برقی روغنی کم مصرف چقدر است ؟

رادیاتور برقی ، شوفاژ برقی
رادیاتور برقی ، شوفاژ برقی

در مورد میزان مصرف برق رادیاتور برقی کم مصرف ، به نظر می‌آید ، تبلیغات غیر واقع نسبتا زیادی در بازار انجام گرفته است . به بیان دیگر شما وقتی دستگاه گرم کننده ای با برچسب انرژی A خریداری می کنید ، این که دستگاه از چه فرآیندی برای تبدیل انرژی برق به گرما استفاده می کند اهمیتی ندارد . نکته دقیق در این جاست که اگر بازده انرژی آنها یکسان باشد هر دو به یک میزان برای تولید حرارت انرژی مصرف می کنند .

اما رادیاتور های برقی جدید از جمله رادیاتور روغنی فن دار ، از روش های دیگری ( جدای از روغنی بودن و …. ) برای کاهش مصرف انرژی استفاده می کنند و در هنگام خرید باید دقت نمایید اگر از این امکانات استفاده خواهید کرد کاهش مصرف اتفاق خواهد افتاد و در صورت عدم استفاده کاهش مصرفی نیز نخواهد بود . پس مشخص شد کاهش مصرف انرژی به وسیله این امکانات اضافی ،  ارتباطی با فرآیند تولید گرما و برچسب انرژی دستگاه ها ندارند .

در ادامه این امکانات را بیشتر توضیح خواهیم داد :

از مهمترین این امکانات می‌توان به ترموستات و قطع کن خودکار در هنگام رسیدن به درجه حرارت مطلوب اشاره کرد .

تصور کنید شما ، شب هنگام ، قبل از خواب ، رادیاتور برقی و یا بخاری برقی خود را روشن می کنید . در صورتی که دستگاه شما مجهز به قطع کن خودکار باشد ، بعد از رسیدن به درجه حرارت تنظیم شده ، دستگاه خاموش خواهد شد . اما در صورت عدم وجود این امکان ، احتمال دارد از شدت گرمای اتاق از خواب بیدار شوید . در این صورت کدام یک از این دو دستگاه مصرف کمتری دارند ؟

مشخص است دستگاهی که هنگام رسیدن درجه حرارت اتاق به مقدار مطلوب خاموش می شود نه تنها مصرف کمتری دارد ، بلکه تجربه ‌ی استفاده از آن بسیار مطلوب تر خواهد بود .

علاوه بر آن ، دستگاه باید قادر باشد بعد از سرد شدن محیط ، مجددا شروع به تولید گرما کند . پس قطع کن تنها کافی نیست و بهتر است دستگاه دارای ترموستات باشد .

استفاده های مختلف دیگری از ترموستات می توان انجام داد . برای مثال شما قبل از رفتن به سفر می توانید دستگاه را در کنار گل های خود قرار دهید و با تنظیم درست درجه حرارت از یخ زدن گل ها جلوگیری نمایید . این امکان یک مزیت دیگر رادیاتور برقی روغنی یعنی کم خطر بودن را مشخص می کند که در بخش بعدی به آن می پردازیم .

پس نتیجه این شد که : رادیاتور برقی روغنی کم مصرف به دلیل وجود ترموستات قطع کننده و سایر امکاناتی که در آنها تعبیه شده است ، مصرف را کاهش می دهند .

پس مجدد تاکید می نماییم :

در هنگام خرید به این نکته توجه فرمایید که اگر از این امکانات اضافی در آینده استفاده خواهید کرد ، یک شوفاژ برقی روغنی با امکانات اضافی خریداری نمایید . در غیر این صورت یک دستگاه ساده و ارزان با بازدهی بالا جوابگوی نیاز شما خواهد بود .

کم خطر بودن :

کم خطر بودن یکی از مزیت های رادیاتور برقی روغنی به شما می رود که کمتر به آن توجه شده است .

حرارت غیرمستقیم شوفاژ برقی روغنی باعث می شود این دستگاه ها در زمره‌ی کم خطر ترین وسایل گرمایشی قرار گیرند . پس اگر فرزند کوچک دارید ، شوفاژ برقی روغنی را نسبت به سایر وسایل گرم کننده در اولویت قرار دهید .

شاید با خود بگویید که با احتیاط بیشتر می توان خطر بخاری های برقی برای کودکان را کاهش داد ولی جالب است بدانید که هر سال تعداد زیادی شلوار و لباس افراد بزرگسال بر اثر حرارت مستقیم بخاری های برقی و بخاری های گازی آسیب می بینند .

علاوه بر آن ، همان طور که در بخش قبل نیز اشاره شد ، اگر احتیاج به روشن قرار دادن دستگاه گرم کننده در مدت عدم حضور خود در خانه دارید ، رادیاتور برقی بهترین و کم خطرترین گزینه است .

معایب رادیاتور برقی فن دار

مهمترین عیب رادیاتور برقی فن دار قیمت بالای آن نسبت به بخاری برقی و هیترهای ساده‌ی برقی است . منطقی به نظر می رسد ، چون بخاری های برقی اکثر امکانات شوفاژ های برقی را دارا نیستند .

بهترین مارک شوفاژ برقی

اگر بخواهیم بهترین مارک شوفاژ برقی را معرفی کنیم . می بایست از یکی از برند های زیر نام ببریم :

  • شوفاژ برقی میدیا
  • شوفاژ برقی فلر
  • شوفاژ برقی دلونگی

به علت تقاضای زیاد نام رادیاتور برقی دلونگی را در لیست بالا آوردیم ، ولی این محصول به علت گران بودن بیش از حد تقریبا ( از مبادی رسمی ) به کشور وارد نمی شود .

از طرف دیگر شرکت فلر ( نمایندگی انحصاری دلونگی در ایران )  ترجیح داده است ، شوفاژ برقی فلر را که کیفیت قابل قبولی دارد و از قیمت مناسب تری هم برخوردار است ، جایگزین شوفاژ برقی دلونگی کند .

برند میدیا ( که به تازگی با نام مایدیا هم معرفی می شود ) از برند های معروف ساخت چین است که جوایز بین المللی زیادی به خود اختصاص داده است . برخی از شوفاژهای برقی این شرکت امکانات از امکانات کاملی برخوردار هستند که از آن جمله می توان به شوفاژ برقي ميديا مدل ny2311-16ja اشاره کرد .

اما پرفروش ترین و بهترین شوفاژ برقی میدیا ، رادیاتور برقی 13 پره مدیا است که با وجود امکانات کم تر ( برای مثال عدم وجود کنترل ) ولی با توجه به قیمت مناسب و کارایی و کیفیت مطلوب از پر فروش ترین مدل ها به شمار می آید . برای مشاهده رادیاتور برقی 13 پره میدیا به اینجا مراجعه نمایید .

اگر علاقه مند به خریداری رادیاتور روغنی کم مصرف ایرانی هستید ، می توانید شوفاژ برقی کم مصرف پارس خزر را که ساخت ایران است ، انتخاب نمایید .

قیمت شوفاژ برقی پارس خزر همراه با قیمت رادیاتور برقی و قیمت شوفاژ برقی کم مصرف سایر برند ها را می توانید در ادامه مشاهده بفرمایید .

همچنین پیشنهاد میکنیم برای مشاهده و خرید محصولات پکیج ، شوفاژ و آبگرمکن به بخش رادیاتور برقی ایران رادیاتور و یا برای مشاهده بخاری برقی و هیتر برقی به بخش هیتر برقی مراجعه فرمایید.